Edinilen bilgiye göre; Kileci Mahallesi 31003 Sokak’ta yalnız başına ikamet eden İsa Sadıç’tan haber alamayan bir arkadaşı, merak edip evine geldi. Kapının açık olduğunu gören arkadaşı içeri girdiğinde, İsa Sadıç’ı merdivenlerin yakınında hareketsiz bir şekilde bulunca durumu polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık görevlilerinin yaptığı kontrolde adamın 5-6 gün önce hayatını kaybetmiş olabileceği belirlendi.

Eşinden boşandığı ve biri kız biri erkek olmak üzere 2 çocuk sahibi olduğu öğrenilen İsa Sadıç’ın evinde yalnız yaşadığı, kendisini telefonla 5 gündür arayan arkadaşının telefonuna cevap vermediği öğrenildi. Sadıç’ın, merdivenden düşerek hayatını kaybettiği ihtimali üzerinde durulurken olay yeri inceleme ekipleri ve Cumhuriyet savcısının evde yaptığı incelemede de evin bahçesinde beslediği köpeklerden birisinin açlıktan öldüğü, diğer köpeğin ise yine aynı nedenle ölmek üzere olduğu görüldü. Bitkin haldeki köpek, Akşehir Belediyesi ekiplerince alınarak tedavisi için geçici barınağa götürüldü.

Hayatını kaybeden İsa Sadıç’ın cesedi, savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından otopsi yapılmak üzere Akşehir Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Bu sırada evin önüne gelen kızı ve yakınları da gözyaşlarına hakim olamadılar.