Nasreddin Hoca ve Turizm Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Fikri Er’in düzenlediği eski Akşehir fotoğrafları ve ipek halıların yer aldığı sergi açılışı AKM’nin fuaye salonunda protokol tarafından ziyarete açıldı.

Akşehir Kaymakamı Dr. Mehmet Özel, Akşehir Garnizon Komutanı Albay Tolga Yuvalı, Belediye Başkanı Dr. A. Nuri Köksal ile kamu kurum ve kuruluş yöneticilerinin yanı sıra akademisyenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı AKM’deki tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı.

Üniversitenin tanıtıldığı video sonrasında Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Uğur Arslan bir konuşma yaptı ve sonrasında mezuniyet törenine geçildi. 2023/2024 eğitim yılında Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 48, Hemşirelik Bölümünden 60 öğrenci mezun oldu. Okul birincisi Melike Baran’ın konuşması sonrasında okul kütüğüne ismini çaktı.

Üniversitenin binasını yaptıran Akşehirli merhum iş insanı Kadir Yallagöz’ün eşi Mualla Yallagöz’e plaket verildi. Ayrıca mezuniyet töreninin yapılmasına katkı sağlayan Akşehir Belediye Başkanı Dr. A. Nuri Köksal ile Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ender Kalkan’a da birer plaket verildi. Kalkan’ın şehir dışında olması nedeniyle plaketi Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Filiz Tuna aldı.

Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde bölümü ikincisi Görkem Olçar, üçüncüsü Eda Nur Birsöz ile toplam 48 mezun veren diğer bölüm mezunu öğrencilere diplomaları törene katılan protokol ve akademisyenler aliyle verildi. Diyetisyenlik Andı okumasının ardından geleneksel kep atma törenine geçildi.

Hemşirelik Bölümünün birincisi Yaren Nur Kaygusuz, ikincisi Pınar Kılıç, üçüncüsü Şükran Büyükgenç oldu. Hemşirelik Bölümü mezunlarına diplomaları da protokol ve akademisyenler tarafından verildi. Hemşirelik Andı ve Mevlana’nın 7 öğüdünün okunması sonrasında kepler havaya atıldı.

Tören sonrasında toplu hatıra fotoğrafı çekildi.

Editör: Pervasız Web