Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül törenine; Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel, Belediye Başkanı Salih Akkaya, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Öncel, siyasi partilerin temsilcileri, Akşehir Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Hüdaverdi Bozdağ, yarışma direktörü Abdullah Yıldız, belediye meclis üyeleri ile yamaç paraşütü pilotları katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından yarışma direktörü Abdullah Yıldız, açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Yıldız konuşmasında; “Pilotlarımızın bilgilerine bilgi katarak değerlendirdikleri güzel bir organizasyon oldu. Hava durumu güzeldi. Bu organizasyonun devamlılığı bizi çok mutlu ediyor. Bu tip organizasyonların ülkemizde var olması, siz değerli sporcuların bu işi daha bilinçli ve hızlı kavrayarak emniyetli ortamlarda yapmasına sebep oluyor. Benim naçizane tavsiyem; her yıl 15 ile 20 gün kadar buraya gelip, yamaç paraşütü ve havacılık adına eğitimler yapabilmemiz yönündedir. Bu organizasyonda emeği geçen herkesin ellerine ve yüreğine sağlık diyorum.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra söz alan Akşehir Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Hüdaverdi Bozdağ; “İnşallah memnun kalmışsınızdır. Hatalarımız varsa af ola. Sizleri burada ağırlamaktan hep mutlu olduğumuzu ifade etmek isterim. Başta Akşehir Belediyesi olmak üzere tüm paydaşlarımıza emekleri için teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız.” şeklinde konuştu.

“Bu yıl en yüksek irtifaya çıktık”

Belediye Başkanı Salih Akkaya, 3 yıldır kendisinin de Abdullah Yıldız eşliğinde uçtuğunu ve bu yıl 3 bin 500 irtifaya çıktıklarını aktardığı konuşmasında; “Akşehir’imize teşrif ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. Buraya katılan arkadaşlarımızın hepsi benim gönlümde birincidir.” dedi.

Kaymakam Mehmet Özel de yaptığı konuşmada; “Bu yarışmayla sizlere Akşehir’imizi de tanıtmış olduk. Memleketimizin her tarafı güzel ama istisnai yerlerden biri de Akşehir’dir. Yamaç paraşütünün burada yapılıyor olabilmesi ayrı bir güzellik arz ediyor. Biz sizleri her zaman ilçemize bekliyor olacağız.” ifadelerine yer verdi.

Yarışmada dereceye giren sporcular ve takımlar şu şekilde sıralandı:

Owerall: Vedat Kartal, Oğuzhan Erdemir, Gökhan Odabaşı.

Sport Class: Gökhan Odabaşı, Serdar Taze, Osman Eldem.

B Class: Osman Eldem, Ahmet Şen, Ali Haydar Durmuş.

Kadınlar: Hüveyda Nilay Telbakıroğlu, Merve Köse, İrem Deniz.

İŞTE İMPARATOR İŞTE FARKI! İŞTE İMPARATOR İŞTE FARKI!

Takımlar: Albatros Havacılık Spor Kulübü, Kardo SK, Bulut HSK.