Konya Valiliği, Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi, Türkiye Hava Sporları Federasyonu, Akşehir Sportif Havacılık Kulübü tarafından düzenlenen 11. Akşehir XC OPEN 2024 Türkiye Yamaç paraşüt Mesafe Yarışması; Akşehir Ekrem Çavdar Yamaç Paraşüt Kalkış Pisti’nde gerçekleştirilecek.

Şehrin turizmine önemli katkılar sağlayan ve geleneksel olarak da devamı sağlanan bu yarışmaya yaklaşık yerli ve yabancı olmak üzere 100 sporcunun katılması bekleniyor. Yarışmanın ön kayıtları; thsf.org.tr adresinde yapılıyor. Kayıtlar sırası gelen sporcunun yarışmaya katılacağı beyanını vermesiyle kesinleşmiş olacak. Yarışma resmi kayıtları ise antrenman günü tamamlanacak. Son kayıtlar 10 Haziran 2024 Pazartesi günü 17:00 itibariyle son bulacak.

FAI - Uluslararası Havacılık Federasyonu'ndan CAT 2 onayı alan yarışmaya katılanların puanları, yarışma esnasında yaptığı mesafeye göre uluslararası puanlama sistemi üzerinden değerlendirilecek. Katılımcılar bu sayede sertifika seviyelerini de yükseltme fırsatını yakalayacaklar.

Editör: Pervasız Web