Konya İl ve Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüklerince; ülkemizin güvenliğine, ekonomisine ve insan sağlığına yönelik oluşturduğu tehdit ve zararlar nedeniyle uyuşturucu madde ile il genelinde ve ilçemizde yürütülen mücadele, hız kesmeden devam ediyor.

Edinilen bilgiye göre; zehir tacirleri ve sokak satıcılarına yönelik uygulamalar çerçevesinde, Akşehir Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri ile Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin hafta sonu birlikte yaptıkları operasyonda, bir araçta bulunan Ş.İ.’den 2 gram metamfetamin ile 1 pompalı av tüfeği ele geçirildi. Araçta, evde ve araçtaki şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda da 2,60 gram eroin ele geçirilirken araçta bulunan B.İ., M.P., R.O., E.A. ile M.K. isimli 5 şüpheli de gözaltına alındı.  

Operasyonlarına devam eden narkotik ekibinin evde yaptığı aramada 103,9 gram esrar ile 32 gram kenevir tohumu ele geçirilerek ev sahibi S.D. isimli şüphelinin de gözaltına alınmasıyla toplam gözaltı sayısı 7 oldu. Yapılan 3 ayrı operasyonda toplam 103,9 gram esrar, 32 gram kenevir tohumu, 2 gram metamfetamin ve 2,60 gram eroin ile 1 ruhsatsız pompalı tüfek ele geçirildi.

Gözaltına alınan B.İ., M.P., R.O., E.A., M.K., S.D. ile Ş.İ. isimli 7 şüpheli, haklarında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak ile Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak” suçlarından işlem yapılmasının ardından adli makamlara sevk edildiler.

Şüphelilerden M.P., E.A., M.K. ve Ş.İ. Savcılık tarafından, diğer şüpheliler B.İ., R.O. ve S.D. ise çıkarıldıkları mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar.