Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri gençleri zehirlemek için sokak satıcılığı yapan şahıslarla ilgili yaptığı çalışmalar kapsamında yedi şüpheli ile şüphelilerin kullandığı üç aracı yakalarken şüphelilerle birlikte metamfetamin, uyuşturucu hap ve LSD (kâğıda emdirilmiş sentetik kannabinoid) ele geçirdi.

Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararı ile araçlarda ve şüphelilerin üzerinde yapılan aramalarda kırk içimlik LSD (kağıda emdirilmiş sentetik kannabinoid) ve uyuşturucu hap ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre; Narkotik Suçlarla Mücadele ekibi İstanbul, Konya ve Sakarya plakalı araçlarla Akşehir’e uyuşturucu madde getirileceği bilgisine ulaştı.  Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri 4 farklı olayda takibe aldıkları araçları, Yeni Mahalle Cumhuriyet Bulvarı üzerinde, D-300 üzeri uygulama noktasında, Cumhuriyet Meydanı civarında ve eğlence mekânlarında yaptığı denetim sırasında bir şüphelinin durumundan şüphelenerek üzerinde arama yaptı.  Dört farklı Uyuşturucu operasyonunda K.U., M.B., M.C., E.E., S.B., M.E.H., M.A. ve N.G. haklarında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak suçlarından işlem yapıldı.