Tespit edilen aracı takibe alınan Narkotik ekibi aracın Antalya’dan Akşehir’e geldiğini belirledi. Aracı ve şüphelileri yakalamak için yeni Antalya yolu Engilli yol kavşağına aracı durdurdu. Araçta bulunan araç sürücüsü ehliyetsiz K.E. (16) ile birlikte K.C. (16), S.S. (16), F.İ. (17) ile B.S. (19) isimli beş şüpheli ekipler tarafından gözaltına alındı.

Gözaltına alınan beş şüpheli ile birlikte araç detaylı arama yapmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesine getirildi. Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararı ile araçta ve şüphelilerin üzerinde arama yapan Narkotik ekibi üç parça halinde ona on ebadında yaklaşık bin 200 kullanımlık LSD (kağıda veya peçeteye emdirilmiş sentetik) ele geçirerek el koydu.

Gözaltına alınan K.E., K.C. , S.S. , F.İ. ile B.S. beş şüpheli hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak” suçlarından işlem yapıldı. Araç sürücüsü K.E. ye ehliyetsiz araç kullanmaktan 16 bin 380 TL. ceza yazıldı. Yaşları küçük olan dört şüpheli ailelerine teslim edilirken B.S. ise emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.