Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri gençleri zehirlemek için sokak satıcılığı yapan şahıslarla ilgili yaptığı çalışmalar kapsamında M.G. ve E.D. isimli iki şüpheliyi yakaladı. Şüphelilerin üzerinde yapılan aramada 1,40 gram esrar ele geçirilirken şüphelilerin uyuşturucu maddeyi H.Ş. isimli şahıstan aldığını tespit etti.

H.Ş. nin adresini belirleyen narkotik ekibi evde arama yapmak için Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığından arama kararı aldı, alınan arama kararı ile H.Ş. nin evinde narkotik ekibi arama yaptı. Yapılan aramada 66 adet suboxone ve 32 adet neurontin olmak üzere toplam 98 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Uyuşturucu haplara el koyan narkotik ekibi şüpheli H.Ş. yi gözaltına aldı. Gözaltına alınan M.G. ile E.D. hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak suçundan işlem yapılarak serbest bırakıldı. H.Ş. hakkında ise uyuşturucu madde bulundurmak, uyuşturucu madde kullanmak ve uyuşturucu madde ticaretinden işlem yapıldı. Hakkında yapılan işlemleri tamamlanan H.Ş. sevk edildiği adli merciler tarafından tutuklandı ve Akşehir Cezaevine teslim edildi.