Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri gençleri zehirlemek için sokak satıcılığı yapan şahıslarla ilgili yaptığı çalışmalar kapsamında beş şüpheli ile şüphelilerin kullandığı iki aracı yakalarken şüphelilerle birlikte eroin, metamfetamin ve uyuşturucu hap ele geçirdi.

Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı istihbarı çalışmalar kapsamında Meydan Mahallesinde bulunan otoparka araç ile uyuşturucu madde getirilerek kullanılacağını belirledi.

Otoparkı takibe alan narkotik ekibi otoparkta iki araç ile beş şüphelinin buluşması üzerine şüphelileri ve araçları yakaladı. Yakalan K.V., B.V., S.Ö., U.B., ve C.B. isimli beş şüpheli ile birlikte araçlar Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesine getirildi.

Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığının arama kararı ile beş şüphelinin üzerinde ve araçlarda arama yapıldı. Narkotik ekibi tarafından yapılan aramalarda 6 parça halinde 8 gram eroin, 6 parça halinde 14 gram metanfetamin15 adet çeşitli isimlerde uyuşturucu hap, iki adet uyuşturucu kullanma aparatı ile uyuşturucu madde kullanmaya yarayan alüminyum folyo ele geçirildi.

Gözaltına alınan K.V., S.Ö., U.B., B.V., ve C.B. isimli beş şüpheli hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak suçundan işlem yapıldı.