Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri gençleri zehirlemek için sokak satıcılığı yapan şahıslarla ilgili yaptığı çalışmalar kapsamında İ.K. isimli şüphelinin Akşehir’e uyuşturucu madde getirerek satacağı bilgisine ulaştı. Şüphelinin kullandığı aracı tespit eden narkotik ekibi aracı takibe aldı. 20 plakalı aracı D-300 uygulama noktasında durduran narkotik ve trafik ekipleri şüpheliyi gözaltına aldı. Araçta uyuşturucu madde kullanma aparatı olduğunu fark eden narkotik ekibi şüphelinin üzerinde ve araçta arama yapmak için şüpheli ile birlikte aracı Akşehir İlçe Emniyet müdürlüğü bahçesine getirdi.

Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararı ile 20 plakalı araç ve şüphelinin üzerinde narkotik ekibi tarafından yapılan aramada 14 gram metamfetamin, bir adet esrarlı cigara ile iki adet uyuşturucu madde kullanma aparatı ele geçirildi. Ele geçirilen uyuşturucu maddelere el konulurken araç sürücüsü şüpheli İ.K. gözaltına alındı.

Gözaltına alınan ve hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak ve uyuşturucu madde ticaretinden yapılan işlemlerin ardından adli makamlara sevk edildi.