Edinilen bilgiye göre; uyuşturucu sevkiyatı ve sokak satıcılarına yönelik ihbarları titizlikle değerlendiren Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, 112 üzerinden yapılan 3 ayrı ihbarda 5 şüpheliyle birlikte eroin, metamfetamin, uyuşturucu hap, LSD ve uyuşturucu madde kullanma aparatı ele geçirdi.

Şüpheli M.K.’nın uyuşturucu madde kullandığı ve üzerinde uyuşturucu madde olduğu yönündeki ihbar üzerine muavinlik yaptığı otobüs, Narkotik ekibi tarafından takibe alınarak D-300 Karayolu uygulama noktasında durduruldu. Gözaltına alınan şüphelinin üst aramasında bir miktar eroin ele geçirildi.

Afyonkarahisar’dan Konya’ya otobüsle yolculuk eden M.D. isimli kadın ve A.K. isimli erkeğin üzerlerinde uyuşturucu madde olduğu yönündeki ihbar üzerine söz konusu de otobüsü takibe alan Narkotik ekibi, D-300 Karayolu uygulama noktasında durdurduğu otobüste bulunan 2 şüpheliyi göz altına aldı. Şüphelilerin üst aramalarında 1 gram metamfetamin, 49 uyuşturucu hap ve uyuşturucu madde kullanma aparatı ele geçirildi.

Yapılan diğer bir ihbarla, Antalya’dan Akşehir’e gelmekte olan bir otobüste bulunan İ.K. ve H.A. isimli şahısların üzerlerinde uyuşturucu madde olduğu bilgisini değerlendiren ekipler, otobüsü yeni Antalya yolu Engili yol kavşağında durdurdu. İki şüpheli gözaltına alınırken üst aramalarında da 2 gram LSD (Kağıda emdirilmiş sentetik) ele geçirildi.

Değerlendirilen ihbarlar sonrasında gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınan M.K., M.D., A.K., İ.K. ve H.A. isimli 5 şüpheli hakkında, “Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak” suçundan işlem yapıldı.