Öğrencilerin meslekleri her yönüyle tanımaları, doğru hedefler belirleyerek kişilik özellikleri, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bilinçli tercihler yapmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlikler çerçevesinde; Elektrik Elektronik Mühendisi İsmail Zahid İşcan, Makine Mühendisi Alptekin Kaçar ve İnşaat Mühendisi Salih Furkan Üğdül öğrencilerle bir araya geldiler. Teknolojik gelişmelerin çok hızlı yaşandığı günümüzde meslek seçiminin çok önemli olduğunu vurgulayan ve meslek tanıtımlarının yanı sıra hangi alanlarda çalışma imkanları olduğuna dair bilgi veren katılımcıları, öğrenciler yoğun bir ilgi ile izlediler.

Elektrik Elektronik Mühendisliğinin aslında bir enerji yönetimi olduğunu belirten İsmail Zahid İşcan, yenilenebilir enerji üretimi açısından mesleğinin önü açık bir mühendislik dalı olduğunu vurguladı. Alptekin Kaçar; mühendislik fiziği ve mühendislik matematiği ilkelerini malzeme bilimi ile birleştiren makine mühendisliğinin, savunma sanayinde önemli bir yere sahip olduğunun altını çizerken Salih Furkan Üğdül de okulu bitirdikten bir hafta sonra işe başladığını örnek vererek inşaat mühendislerine hemen her alanda ihtiyaç olduğunu belirtti.

Öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan ve program sonunda mini bir “dron uçuşu” gösterisi de düzenleyen konuklara; Okul Müdürü Hasan Hüseyin Akbaba tarafından plaket takdim edildi.