Tuzlukçu Belediyesi’nin sosyal medya hesabında yapılan paylaşımda; “Neredeyse tüm Tuzlukçu halkı; evinde, kilerinde, ambarında kış için ayırdığı un, bakliyat gibi gıdaları depremden etkilenen vatandaşlarımız için bağışlamıştır. Özellikle bebekler için çok sayıda bez, mama ve biberon toplanmış, ayrıca Tuzlukçulu kadınlar tarafından gerekli hijyen malzemeleri de hızlı bir şekilde toplanarak zabıta ekiplerine teslim edilmiştir. Merkez dışında diğer mahallerimiz de yardım kampanyasına destek sağlamıştır. Çok büyük bir duyarlılık gösteren Tuzlukçu halkı tüm imkanlarını seferber etmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Gelen tüm yardımlar, Zabıta ekipleri tarafından Belediyeye ait Kültür Evi Kütüphanesinde toplanıp gruplandırılarak tırlara yüklendi ve Hatay’ın Defne ilçesi Çekmece Atatürk Stadındaki merkeze gönderilmek üzere yola çıkarıldı.

Yardımların Tuzlukçu Kaymakamı İsa Bertan, Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, Belediye işçileri ve vatandaşların katılımıyla uğurlanması sonrasında bir değerlendirmede bulunan Başkan Akbuğa, Tuzlukçu halkının çok duyarlı davranarak imkanları dahilinde yardımcı olduğunu belirtirken; “Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dilerim.” dedi.