"Yerel Seçimlere 5 Kala" temasıyla TÜSES tarafından düzenlenen panel, geçen hafta Cumartesi günü Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Geniş bir katılım ve canlı tartışmaların yaşandığı panele bazı CHP Genel Başkan Yardımcıları ve İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, başarı mesajları yollamışlardı. Ayrıca Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ve yardımcıları da salonda hazır bulundular.

TÜSES Genel Başkanı Altan Ertürk açılış konuşmasında; bir seçim yenilgisi ardından muhalefette ve bilhassa CHP'de ortaya çıkan moral bozuklukları ile sorunların ve bunların çözümüne yönelik bilimsel yaklaşımların tartışılmasının mutlaka gerekli olduğuna dikkat çekti.

Panel konuşmacıları sabah ve öğleden sonraki iki oturumda yaptıkları akademik araştırmalarının, gözlemlerinin ve profesyonel anketlerinin sonuçlarını sundular. İzleyicilerin sorularıyla da konular derinlemesine tartışılabildi.

Son bölümde ise CHP'nin bu seçimdeki Eyüpsultan ve Şişli İlçe Belediye Başkan adayları; Dr. Mithat Bülent Öymen ile Resul Emrah Şahan konuştular. Programlarını ve projelerini sunarak göreve hazır olduklarını kanıtladılar.

Adayların konuşmalarının ardından yapılan değerlendirme ve soru-cevap bölümünde ise gazetemiz yazarlarından S. Taner Serin kısa bir konuşma yaparak, TÜSES ve Panel sunucularını kutladı ve şu konulara değindi: "Belediye Başkanlığı için aday olan genç arkadaşlarım bize güven verdi. Halkın hak mücadelesinin örgütlü hale gelmesinde, CHP kadrolarına, seçilmiş Milletvekilleri ile yerel yöneticilere, halkın içinde olmak ve öncülük etmek yaraşır. Yoksa; biz de milliyetçiyiz, müslümanız,  ülkücüyüz gibi, kolaycılığa kaçıp , "Halk Dalkavukluğu" yaparak gerçek CHP'li, Atatürk'çü olamazsınız.

Yerimiz Demokratik Yurttaş Girişimlerinin yanıdır."