“Barınamıyoruz, Geçinemiyoruz, Yaşayamıyoruz” sloganı ile başlattığımız eylemlilik sürecimizin son adımı olarak geçtiğimiz hafta Ankara Anıtpark’ta, Türkiye’nin dört bir yanından gelen üyelerimiz ile mitingimizi gerçekleştirdik. Kurtalan Ekspresi’nin verdiği konserin ardından Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’e saygımızı sunduk.

Aşırı yağışlı bir havaya rağmen yoğun bir katılımla gerçekleştirdiğimiz mitingimizde Genel Başkanımız Kadem Özbay, şu açıklamalarda bulundu:

"Ülkemiz; Sosyal Adaletsizliğin Derinleştiği, Haksızlığın, Hukuksuzluğun arttığı bir lekeye dönüşmüş durumda"

"Eğer KYK'larda yer bulacak kadar şanslıysanız da Asansör Kazalarından, Tacizlerden, Zehirlenmelerden kurtulmanız gerek"

"Diplomalı İşsizliği çığ gibi büyüten bir zihniyetin yönetiminde iş bulmaya çalışacaksınız"

"Eğitimcinin en büyük sorunlarından biri öğrencilerinin çaresizliğini görmek"

"Atatürk'ün, ‘Kimsesizlerin Kimsesi Olsun’ diye kurduğu bu Cumhuriyet'te emekçinin yoksul haksız bırakılması asla kabul edilemez"

"Kadını Eve Kapatmak, Kız Çocuklarını Haremlik-Selamlık okutmak isteyen zihniyetin yönettiği bu ülkede her gün Kadına Şiddet ve Kadın Cinayetleri haberleriyle uyanıyoruz"

"Kamu Yönetiminde Adaleti Öldürdüler"

Yöneticilere şunu sormak gerekir. Çok yorgun, kafası hep geçim derdinde olan bir pilotun kullandığı uçağa biner misiniz? Kendini değersiz hissetmesine yol açtığınız, haklarını vermediğiniz için sürekli düşünceli olan bir doktora ameliyat olmak ister misiniz? Cevap, hayır ise, ülkenin geleceğini inşa eden eğitim emekçilerini neden kendini işine adayamayacak kadar beter bir yoksulluk ve yoksunluk kuyusuna atıyorsunuz? Devleti temsil eden emekçileri, yani doğrudan halk için emeğini veren milyonları neden derin bir geçim sıkıntısına, ağır bir değersizliğe itiyorsunuz. Kamu hizmeti almaya çalışan bu halk, sizden değersiz mi?

Bu böyle gidemez, gitmeyecekte. Haklarımızı demokratik yollardan ve saraylarda fısıldayarak değil, meydanlarda haykırarak alacağız. Birlikte, örgütlü davranarak alacağız. Omuz omuza vererek, örgütlü bir halkın en büyük güç olduğunu, emeğin en yüce değer olduğunu göstererek alacağız.

Türkiye'nin dört bir yanından gelen şube başkanlarının, yöneticilerinin ANKA Haber Ajansına açıklamalarda bulundukları mitinge, Eğitim-İş Akşehir İlçe Temsilciliği de destek verdi.

Editör: Haber Merkezi