Okul sporlarında üçüncüsü düzenlenen yarışmalara Konya İl birincisi olarak Akşehir'den katılım sağlayan Akşehir Selçuklu Şehit Yunus Ertürk Anadolu Lisesi şampiyonluklarla döndü

Nevşehir Gençlik ve Spor Tesislerinde yapılan yarışmalara Akşehir Selçuklu Şehit Yunus Ertürk Anadolu Lisesi kızlarda ve erkekler de hem takım hem ferdi olarak yarıştı yarışmaların sonunda Erkekler takım halinde 8 il arasından sıyrılıp 96 toplam puanla bölge şampiyonu oldu.

Erkek Takımı: İrfan Eren Çakır, Mert Gürkan Erte, Murat Koçak ve Ahmet Furkan Güneş’den oluştu

Ferdi olarak’da İrfan Eren Çakır 44 puanla bölge şampiyonu oldu. Kızlarda ferdi olarak yarışan Elif Ünsal 51 puanla bölge şampiyonu oldu.

Bu sonuçlara göre Akşehir Selçuklu Şehit Yunus Ertürk Anadolu Lisesi sporcusu Elif Ünsal ve erkek takımı 23-24 Mayıs 2024 tarihinde Mersin’de yapılacak olan Türkiye şampiyonasına katılma hakkı kazandı.

Okul müdürü Hasan Hüseyin Akbaba; Bölge şampiyonu olan kız ve erkek öğrencilerini ve beden eğitim öğretmeni Varol Türkoğlu'nu kutladı. Hasan Hüseyin Akbaba bugüne kadar kendilerine destek veren Akşehir Belediyesine kendilerine malzeme desteği sağlayan Akşehir Selçuklu Spor kulübü başkanı Hülya Türkoğlu ve antrenör Atilla Göçer'e sporcularına ve ailelerine teşekkür etti.