Edinilen bilgiye göre; Hidayet Değer’e ait bakkal dükkanının köşesinde bulunan elektrik trafosunda şiddetli rüzgar nedeniyle patlama meydana geldi. Trafonun bakkala doğru devrilmesi sonucu alevler iş yerine sıçrayınca yangın çıktı. Yangına maç izlediği sırada yakalanan bakkal sahibi Hidayet Değer, dükkanın arka tarafına doğru geçerek kendisini alevlerden korumaya çalıştı. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangın, dışarıda park halinde bulunan minibüse de sıçradı.

Çevredekilerin haber vermesiyle olay yerine ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Yapılan soğutma çalışmaları sırasında bakkaldan çıkarılan bakkal sahibinin yoğun duman ve sıcaktan kalbi durdu. Sağlık görevlilerinin çabasıyla kalbi çalıştırılan Hidayet Değer, ambulansla Akşehir Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı sırada kalbinin tekrar durması sonucu hayatını kaybetti.

Dükkanda ve minibüsteki yangın, itfaiye ekiplerinin uzun uğraşlarıyla söndürüldü. Bakkalın yan tarafından bulunan tüplerin yangın sırasında patlamaması, muhtemel bir facianın önüne geçti. 5 çocuk babası olan Hidayet Değer’in şiddetli rüzgar sırasında trafonun tehlikeli olacağını eşine telefonla aktardığı ve elektrik görevlilerine durumu bildirdikten sonra yangın çıktığı öğrenildi. Hastanedeki otopsi işlemlerinin ardından yakınlarına teslim edilen Hidayet Değer’in cenazesi, ikindi namazını müteakip Üçhüyük Mahallesi mezarlığına defnedildi.