banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

DURAKLAR OTOPARK DEĞİL!

Araçlarını, kısa süreliğine de olsa minibüs duraklarına park eden sürücüler nedeniyle durağa giremeden yolcu almak zorunda kalan minibüs şoförleri, vatandaşı mağdur etmemek adına ceza ödemek zorunda kalarak kendileri mağduriyet yaşıyor.

TRAFİK 09.02.2021, 00:11 08.02.2021, 17:29 Haber Merkezi
1929
DURAKLAR OTOPARK DEĞİL!
banner12

Duraklarda park etmiş araçlar yüzünden, bekleyen yolcuları alabilmek için durağa yanaşmak zorunda kalan minibüs şoförleri; yol üzerinden yolcu alırken fotoğraflanarak ceza uygulamasına maruz kalırken, keyfi olarak kural ihlali yapmış durumuna düşüyorlar. Durakların 15 metre öncesine ya da sonrasına park etmek yasak olduğu halde, bu kurala uymayan araç sürücüleri; hem yolcu konumundaki vatandaşların hem de minibüs şoför esnafının mağduriyetine neden oluyorlar.

Üyelerinin konuya ilişkin sıkıntılarını dile getiren SS.29 No.lu Şehiriçi Minibüscüler ve Otobüscüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Fatih Kılınç; duraklara park etmiş araçlara trafik polisi tarafından ceza yazıldığını ancak kalıcı çözümün, araç sürücülerinin duyarlılığı olduğunu söyledi. Kılınç, Akşehirli araç sürücülerinden; şoför esnafının yaşadığı mağduriyeti göz önünde bulundurmalarını istedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
14
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur