Kulüplerinin geçtiğimiz bir yıl içerisinde faal olduğu 3 ayrı branşta madalyalara neredeyse ambargo koyduğunu ifade eden Torku Şekerspor Kulübü Başkanı Ahmet Bozdam; kulüp faaliyetlerinin bir yıllık değerlendirmesini yaptığı açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

“Torku Şekerspor, özellikle amatör sporculara ve branşlara çok önem vermektedir. Geçtiğimiz dönemlerde Bisiklet branşımızın yanına Bedensel Engelliler Badminton ve Güreş branşlarını da faaliyete geçirdik. Kulübümüzde; Bisiklet, Bedensel Engelliler Badminton ve Güreş branşları başarılı bir şekilde hem ilimizi hem de ülkemizi temsil ediyor.

Oldukça başarılı bir yıl geçirdik. Badminton branşında, öncelikle 2 Dünya ikinciliği, uluslararası dereceler ve Türkiye Şampiyonluğu kazanarak büyük gurur yaşadık. Bisiklet branşımızda, katıldığımız hiçbir Türkiye Şampiyonası’ndan boş dönmedik ve birçok şampiyonlukların yanında ikincilik ve üçüncülüklere de ambargo koyan sporcularımız başarılarımızı taçlandırmaya devam ettiler. En yeni branşımız olan Güreş ise genç ve yıldızlardan oluşmakta, üstelik kendi yaş gruplarının üst kategorisindeki müsabakalara katılıp Türkiye dereceleri elde ederek gelecek için ümit vermektedir.

Sınırlı sayıda lisanslı sporcuya sahip olmasına rağmen kulübümüz Torku Şekerspor, şu ana kadar aldığı madalya sayısıyla spora ve sporcuya örnek bir katkı ortaya koymuştur. Bu başarıda verdiği destekle en büyük paya sahip olan Onursal Başkanımız Ramazan Erkoyuncu’ya çok teşekkür ediyorum. Destekleri ile başarılarımız daha da artacaktır.”