Yemeğe, Torku Şeker Spor Kulüp Başkanı Ahmet Bozdam, Kulüp Yönetim Kurulu Üyeleri, Bisiklet ve Güreş Takımlarının antrenör ve sporcuları katıldı. PANKOBİRLİK Genel Başkanı, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda Torku Şeker Spor Fahri başkanı Ramazan Erkoyuncu da sporcuları kabul ederek kutladı.

Başarılarla dolu bir yılı geride bıraktıklarını belirten Torku Şeker Spor Kulüp başkanı Ahmet Bozdam;

“2022 yılında, 2’si ülke dışında 5’i ülke içinde olmak üzere katıldığımız 7 organizasyonda toplam 17 altın, 9 gümüş ve 6 bronz madalya kazandık. Her turnuvadan mutlaka madalya ile döndük, tüm sporcularımız derece yaptılar. 2023 yılına da altın madalyalar ile girdik. Mütevazı bir bütçe ile başarılı olan antrenörlerimizi, sporcularımızı bir kez daha tebrik ediyorum. Torku Şeker Spor genç sporcularla çıktığı yolda örnek bir kulüp olacaktır.” şeklinde konuşurken genç ve yıldız sporculara katkılarının süreceğini vurguladı.

İftar sonrasında Ramazan Erkoyuncu tarafından kabul edilen Torku Şeker Spor Kulübü yönetimi ve sporcularına, Konya Oda Başkanları da sürpriz yaptı. Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Sanayi Odası Başkanı Mustafa Büyükegen, Sanayi Odası Meclis Başkanı Memiş Kütükcü ve Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, bir araya geldikleri sporcularla deneyimlerini paylaştılar ve yurt içinde Konya’yı, yurt dışında Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek için daha çok çalışmaları gerektiğinin altını çizdiler. Oda ve Meclis Başkanları, Ramazan Erkoyuncu himayesinde Torku Şeker Spor gibi bir kulüpte spor yapmanın önemini de vurgulayarak sporculara başarılar dilediler.

Sporcularla tek tek ilgilenen ve gençliğe yatırım yapmaya devam edeceklerini belirten, PANKOBİRLİK Genel Başkanı Ramazan Erkoyuncu da yaptığı konuşmada; “Bisiklette geçmişten gelen bir başarımız var. Bisiklet Konya’nın önemli bir branşı. Bu branşta, genç ve yıldızlarda yola devam ediyoruz. Güreş ise benim eskiden beri çok sevdiğim bir spor. Geçmişte Güreş Federasyonu’nda da yer aldım. Güreş branşında son müsabakadan 2 altın ile döndük. Verilen emek, başarıyla sonuçlanınca daha da mutlu oluyoruz. Değerli başkanlarımıza da katkıları için teşekkür ederim. Kulüp yöneticilerimizi, antrenör ve sporcularımızı tebrik ederim.” ifadelerine yer verdi.