Kulübün, bundan sonra da Milli Takımlarda adını sıkça duyuracağını belirten Torku Şeker Spor Onursal Başkanı Ramazan Erkoyuncu, konuya ilişkin değerlendirmesinde; “Amatör branşlara verdiğimiz önem ve destek meyvelerini vermeye devam ediyor. Hem güreş, hem de para badminton branşında sporcu ve antrenörlerimizin Milli Takımlara çağrılması bizler için gurur vericidir. Sporcularımızın ve Milli Takımlarımızın ülkemize madalyalarla döneceklerine inanıyorum. Tüm Milli Takımlarımıza başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Torku Şeker Spor Kulüp Başkanı Ahmet Bozdam da alt yapıya verdikleri önemin karşılığını madalyalar ile aldıklarını belirterek; “Yıldız güreşçilerimiz 2023 yılına altın madalya ile başlamışlardı. Şimdi milli forma ile Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecekler. Oradan da madalya ile döneceklerine inanıyorum. Onursal Başkanımız PANKOBİRLİK Genel Başkanı Ramazan Erkoyuncu’nun verdiği destekle başarılarımıza yenilerini eklemek için çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

İlk Sınav Güreşte

U17 Grekoromen Güreş Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda Milli Takımımız, 30 sporcu ile mindere çıkacak. Turnuvaya oldukça iddialı hazırlanan millilerde hedef; şampiyonluklarla Tiran şehrini İstiklal Marşı’mızla inletmek olacak.

Geçtiğimiz Nisan ayında Samsun’da yapılan Türkiye Şampiyonası’nda 2 altın madalya kazanan Torku Şeker Sporlu güreşçiler, 60 kiloda Halil Çınar ve 51 kiloda Ömer Altaş da milli forma ile madalya arayacaklar. Torku Şeker Spor Antrenörü Soner Sucu ise milli takım kafilesinde antrenör olarak görev yapacak.

Badmintonda Hedef Olimpiyatlar

Para Badminton Milli Takımı ise Paralimpik Oyunlara puan veren Uluslararası Para Badminton Turnuvasına katılacak. Turnuvada ülkemizi, Bahreyn’den gümüş madalya ile dönen Torku Şeker Spor sporcusu Emine Seçkin temsil ederken Milli Takım antrenörlüğünü ise Ahmet Bozdam yapacak.