Türkiye Bisiklet Federasyonu, Balıkesir Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Sındırgı Belediyesi tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Türkiye Kupası 2. Etap Puanlı Yol Yarışlarına; U-17, U-15, U-12 kategorilerinde kız ve erkek toplam 314 sporcu katıldı. Türkiye’nin en geniş katılımlı bisiklet yarışmaları olan organizasyonda TORKU Şeker Sporlu kız ve erkek bisikletçiler ferdi klasmanda 2 ikincilik, 1 üçüncülük elde ederek, turnuvaya katıldıkları iki kategoride de takım halinde kürsüye çıkmayı başardılar.

U17 Yıldız Erkekler Kriteryum yol yarışında Kocaeli Öncü Gençlik Spor’dan Arda Uzel birinci, TORKU Şeker Spor’dan Mehmet Mayda ikinci oldu. Aynı kategoride Furkan Duran ve Furkan Kılınç’ın da puanlarıyla TORKU Şeker Spor Kulübü, U17 Erkeklerde takım halinde ikincilik kürsüsüne çıktı. Bu kategoride birinciliği Taşkent Gençlik ve Spor Kulübü, üçüncülüğü ise Selçuklu Belediye Spor’un elde etmesiyle İlk 3 derece Konya takımlarının oldu. Takımlara kupalarını, Sındırgı Kaymakamı Zafer Oktay’ın elinden aldılar.

U17 Bayan Kriteryum Yol Yarışında Pamukkale Su Sporları Kulübü’nden Hatice Buse Ertekin birinci olurken, TORKU Şeker Spor’dan Emine Adanalı ikincilik elde etti. Defne Kadıoğlu ve Rabia Şimşir’in de puanlarıyla U17 Bayanlar Kategorisinde Takım Şampiyonluğunu kazanan TORKU Şeker Spor ile ikinci olan Giresun Spor Lisesi ve üçüncü olan Giresun Gençlik Spor Kulübü’ne kupalarını ise Sındırgı Belediye Spor Kulübü Başkanı Tufan Gürlek takdim etti.