İl Müdür Yardımcısı Dr. Halil İbrahim Çiçekdağı’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; Yaşanmış Kahramanmaraş merkezli depremde, eksiklikler üzerine çözüm noktaları belirlendi.

Görev ve sorumluluklara hazır olduklarını, Akşehir’in depremselliği nedeniyle, yerel, genel yönetimler ile birlikte, toplumun da hazır hale getirilmesi yönünde olduğu belirten AKADEMİK Kulübü Başkanı Bayram Çini;

“Yaşanan büyük deprem öncesi Kulübümüzün uyarıları doğrultusunda verilen mücadeleler konusunda yeni fark edilmesi, bazı şeylerin hala geç olmadığı uykusundan uyanılması, nezdimizde olumlu karşılandı. Bizim yola çıkarken dediğimiz '' Hz. Nuh As. Gemiyi ne zaman yaptı?'' sloganıyla hareket eden ve hazırlıklarını tufan öncesinde tamamlama düşüncesi ekibimizde yer almaktadır. 1999 depreminde yüzlerce insan depremden ölmedi. Sadece bir kişi depremde hayatını kaybetti. Yüzlerce kişiyi binalar öldürürken (merdiven boşlukları, balkonlar ve atlamalar gibi), Ford fabrikasındaki gece bekçisi açılan yarığa düşerek can verdi. Bizler sadece bu yönde oluşabilecek felaketlerin risk oranını düşürmek, halkın güvenliğini sağlamak, arama kurtarma eğitim ve çalışmalarından daha önce gelmektedir. Allah bir daha bizlere böyle felaketler yaşatmasın” denildi.

Editör: Haber Merkezi