İlk ilana göre; 5 binin üzerinde Temizlik Görevlisi ve yaklaşık 3 bin 500 Silahsız Güvenlik Görevlisi ile farklı sayılarda Klinik Destek Elemanı (Hastane), Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi, Elektrikçi (Genel), İnşaat Boyacısı/Boyacı, Marangoz, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elamanı, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı olmak üzere toplam 11 bin 317 kişinin alınacağı ilan için başvurular, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden 28 Kasım-2 Aralık 2022 tarihleri arasında elektronik (online) kullanıcı girişi yapılarak alınacak.

Toplam 31 bin 183 alıma dair yayımlanan diğer ilanda belirtilen pozisyonlar için alımlar ise Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile gerçekleştirilecek. Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli personel pozisyonlarının ve başvuru şartlarının bulunduğu KPSS-2022/11 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacak. Adaylar tercihlerini, 30 Kasım-5 Aralık 2022 tarihleri arasında, tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifre girerek yapabilecekler.

Her iki ilana ilişkin tüm detaylı bilgiye, Resmi Gazete https://www.resmigazete.gov.tr/ilanlar/eskiilanlar/2022/11/20221128-4-7.pdf linki üzerinden ulaşılabiliyor.