Bu gelişmeler üzerine Akşehirspor Kulüp Başkanı konuya ilişkin gazetemize yazılı bir basın açıklaması gönderdi. Açıklamada şöyle denildi:

“Saygıdeğer Türk Spor Kamuoyunun dikkatine!

TFF Bölgesel Amatör Lig 7. Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren Akşehirspor’un dün Tahkim Kurulu marifetiyle AFDK tarafından Adana 5 Ocak Futbol Kulübü – Akşehir Spor müsabakasında, 2023 – 2024 Sezonu Bölgesel Amatör Lig Statüsü’nün 4/2. maddesinde belirtilen futbolcu uygunluğuna ilişkin hükmün ihlal edilmesi nedeniyle Futbol Müsabaka Talimatı madde 22/d uyarınca 3-0 hükmen mağlubiyet cezası verilmesine kararlaştırdı. Ancak Tahkim Kurulu, AFDK’nın bu kararının gerekçesini dahi açıklamadan kaldırmış ve Profesyonelde olduğu gibi, Amatör Futbola da maalesef darbesini vurmuştur. Bu ülkede hakkıyla amatör spor da yapılamayacaksa vay ki vay halimize! Ülkemizi yönetenler TFF’nin ve Kurullarının bu keyfi kararlarına özde değil ama ‘Sözde Özerk’ diye müdahale etmiyorlarsa lütfen bir kez daha düşünsünler. Böyle giderse ülkeyi amatör futbola da küstürecekler, haberleri olsun!

Alt tarafı Amatör Ligde bile Tahkimin aldığı karar OY BİRLİĞİ değil de OY ÇOKLUĞU ile oluyorsa, birilerinin devreye girdiği, hatır-gönül ilişkisi içinde alındığı açıkça belli olan bu karar hem vicdanları rahatsız ediyor hem de bunca emeğin heba olmasına yol açıyor. Tff’nin koyduğu kuralı Tahkim hiçe sayıyor, PES DOĞRUSU!”

Saygılarımızla…

Akşehirspor Yönetim Kurulu