Uzun yıllardır 65 yıllık geçmişinden koparılan Nasreddin Hoca şenliğimiz bu yıl yeniden şanına ve sizlerin beklentisine yakışır şekilde yapılacaktır diyen Belediye Başkanı Köksal, “Kültür Sanat danışmanım olarak atadığım Emre Çaltı’nın da katkılarıyla bu yıl şenlikler Akşehir’in adını Türkiye’ye yeniden duyuracaktır.

5-10 Temmuz tarihleri arasında açık hava tiyatrosunda, AKM’de, Cumhuriyet Meydanı’nda ve Kilisede olmak üzere 4 farklı mekânda birçok etkinlikler siz sevgili Akşehirlileri bekliyor olacak. Ünlü tiyatrolardan, ülkemizce tanınan mizah sanatçısı temsili Nasreddin Hoca’dan, şenlik afişinden ve popüler sanatçılara kadar sanatın her alanında karşınızda olacağız” dedi.

Geçen yıllarda olduğu gibi şenlikleri panayıra çeviren yabancı esnafı kalkındırma dönemi bitmiştir diyen Köksal, “Bu yıl sadece sponsorlarla ve sivil toplum örgütleri başta olmak üzere yöresel ürün satışı yapan kişilere stant verilecektir. Can güvenliği ve hizmet anlayışı yeterli bulunmayan lunaparklar kurulmayacaktır. Yine yıllardır şenliklerle lunapark ve çadır kurulumu işini üstlenen firmanın geçen yıl Akşehir Belediyesine ödediği rakam 400 bin liradır. Oysa bugün İstanbul’dan çok daha nitelikli hizmet kapasitesine sahip bir firma 1 milyon 800 bin ödemeyi taahhüt etmiştir. Bu dönemde Akşehir’in esnaflarıyla iş birliği için şenlik çarşımızı kuracağız. Yani diyeceğim odur ki, yağma hasamın böreği devri bitmiştir. Akşehir Belediyesi Fabrika Ayarlarına Ya Dönecektir Ya Dönecektir” açıklamalarında bulundu.

Akşehir Belediyesi bu yılki şenlik çalışmalarını büyük bir gizlilik içinde yürütüyor ve dışarıya bilgi sızmıyor olsa da Pervasız, sanat camiasından edindiği bilgiler doğrultusunda bazı isimlere ulaştı.

Özellikle temsili Nasreddin Hoca’nın kamuoyuna açıklanmasından sonra ülke genelinde çok ses getireceğini şimdiden söyleyebiliriz.

Temsili Nasreddin Hoca hakkında şimdilik söyleyebileceklerimiz; Türk Tiyatro, Sinema ve Dizi Oyuncusu, Tiyatro Yazarı, Sunucu, Şair, Eğitmen olduğudur. Kendisini anlatmaya kelimeler yetmez desek doğrudur.

Editör: Pervasız Web