Edinilen bilgiye göre; 7 Temmuz günü Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğüne giden Tayfur K. (36), kiraz bahçesinde mevsimlik işçi olarak çalışan 3 çocuk annesi eşi Bedriye K.'nin (35) eve gelmediğini belirterek kayıp ihbarında bulundu. Bedriye K.'nin kocası Tayfur K., katıldığı bir televizyon programında şüpheli konuşmaları sonrası Akşehir’e döndüğü otobüste otogar girişinde Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından gözaltına alındı. Göz altına alınan şüpheli Tayfur K. Konya Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından sorgulanmak üzere Konya’ya götürüldü. Şüpheli Tayfur K., eşini yaşadığı tartışma sonrası boğarak öldürdüğünü daha sonra cesedi uçurumdan attığını itiraf etti.

YER GÖSTERME YAPTIRILDI

Daha sonra polis eşliğinde Akşehir’e Getirilen Tayfur K. karısını öldürdükten sonra attığını belirttiği uçurumda yer göstermesi yaparak, savcıya olay anını anlattı. Akşehir Antalya yolu Cankurtaran Mahallesi yakınlarındaki uçurumda, AKADEMİK Kulübü Başkanı Bayram Çini, Kulüp üyeleri ve polis ekipleri dron yardımıyla Bedriye K.’nin cesedini arama çalışmalarına başladı.

CİNAYET ŞÜPHELİSİ EŞİ TAYFUR K. TUTUKLANDI

Tayfur K. yer göstermenin tamamlanmasının ardından ekipler tarafından Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Polisteki işlemlerin ardından Akşehir Adliyesine sevk edilen katil zanlısı koca, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Akşehir Cezaevine gönderildi. Dağcılık ekipleri ve dron yardımı ile Bedriye K.’nin cesedini arama çalışmaları sürüyor.