Müge Anlı ile Tatlı Sert Programı’nda yaklaşık bir ay programa katılan Tayfur K. geçtiğimiz günlerde Akşehir’e geldiğinde Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, annesi Ayten K. ve babası Adem K. ile birlikte eş zamanlı gözaltına alınmışlardı. Gözaltına alınan Tayfur K. ve ailesi sorgulanmak üzere Konya Cinayet Büro Amirliğine götürüldü. Cinayet Büro Amirliğinde sorgulaması yapılan Tayfur K. eşi Bedriye K.‘ı öldürdükten sonra Akşehir Isparta Yolu üzerindeki uçurumdan attığını itiraf etti.

Cinayet şüphelisi Tayfur K. eşi Bedriye K.‘ın cansız bedenini attığı yeri Akşehir Cumhuriyet Savcısı, Konya Cinayet Büro Amirliği ve Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine gösterdi. Ekipler Akşehir Isparta Yolu üzerindeki uçurumda Bedriye K.‘ın cansız bedenini arama çalışmalarına başladı.

Tayfur K. eşi Bedriye K.'yı Temmuz ayında işten eve geldikten sonra evinde boğarak öldürdüğünü söyledi. Öldürdükten sonra Akşehir Isparta Karayolu Cankurtaran Mahallesi yakınlarında uçurumdan aşağı attığı itiraf etti. Tayfur K. ekiplere eşini attığı uçurumu gösterdikten sonra Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Akşehir Adliyesi'ne sevk edildi.