Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri durumundan şüphelendiği bir aracı Zafer kavşağında durdurdu. Araçta bulunan N.K. ve A.L. isimli şahısların GBT sorgulamasını yapan ekipler N.K. nin Bursa ilamat ve infaz bürosunca arandığını A.L. nin ise çok sayıda uyuşturucu madde bulundurmak, kullanmak ve uyuşturucu madde ticareti suçlarından kaydı olduğunu tespit etti. Her iki şüpheliyi de gözaltına alan ekipler araç ile birlikte iki şüpheliyi araçta ve şüphelilerin üzerinde arama yapmak için İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesine getirdi.

Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararı ile araçta ve şüphelilerin üzerinde arama yapan ekipler A.L. nin üzerinde bir gram metamfetamin ile iki parça LSD ele geçirerek el koydu.

N.K. hakkında uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak suçundan işlem yapıldıktan sonra hakkında yakalama kararı bulunduğundan işlemlerin ardından Akşehir cezaevine teslim edildi.

Gözaltına alınan A.L. hakkında ise “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak ve Uyuşturucu Madde Ticareti” suçlarından işlem yapıldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheli adli makamlara sevk edildi. Sevk edilen A.L. çıkarıldığı mahkemece denetimli serbestlik tedbiri ile serbest bırakıldı.