Akşehir Belediyesi’nde Zabıta Yardımcısı bir babanın ve ev hanımı bir annenin destekleriyle Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavda 500 tam puan alarak Akşehir’de bu yılın tek tam puan alan öğrenci unvanını kazandı.

Ev Hanımı annesi Nurgül, Akşehir Belediyesi Zabıta Yardımcısı babası Uğur Beyoğlu’nun desteklerinin yanı sıra öğretmenlerinin de yönlendirmesiyle sınava hazırlanarak bu başarıyı elde eden Osman Beyoğlu, gazetemize yaptığı açıklamasında hedefini ‘Yazılım Mühendisi’ olarak belirlediğini ifade etti.

LGS sürecinde ailesinden ve öğretmenlerinden büyük destek gördüğünü dile getiren Beyoğlu, “Akşehir Şehit Zeynep Sağır Anadolu İmam Hatip Ortaokulu’ndan mezun oldum. Ayrıca Akşehir Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisiyim. LGS’de 500 tam puan yaparak Akşehir’de tek tam puan yapan öğrenci oldum. Önümüzdeki günlerde rehber öğretmenlerimle birlikte tercihlerimi yapacağım. 7. sınıfın ardından okullar açılmadan önce yaz kurslarına giderek 8. sınıf konularını öğrendim. Okulda öğretmenlerimin anlattığı dersleri çok iyi dinledim. Eve gittiğimde o günün konu tekrarını yaparak dersleri pekiştirdim. İlk zamanlar günde 90 soru çözüyordum. İlerleyen zamanlarda günde 500-600 soruya yakın çözüyordum. Test kitaplarına erişimim çoğu zaman öğretmenlerim sayesindeydi. Yapılan denemelerin hepsine katılmaya çalışarak kendimi dahada geliştirdim.

Akşehir Bilim ve Sanat Merkezi’nde görev yapan öğretmenim Nurcan Aldemir sayesinde katıldığım yarışmalarda birçok derece elde ettim. Bunlardan bazıları Urfodu Matematik Yarışmasında tam puan alarak Dünya Birinciliği elde ettim. Türkiye Zekâ Vakfının yaptığı Türkiye Okullar Arası Zekâ Oyunları Şampiyonası’nda arkadaşım Atilla ile Türkiye Birinciliğimiz ve ayrıca Octopus Yarışmasında da Türkiye Birinciliğim var” dedi. 

Baba Uğur Beyoğlu da oğlunun başarısından dolayı büyük gurur duyduğunu ifade ederek şu açıklamaları yaptı: “Oğlumun birinci olduğunu duyunca çok duygulandım. Oğlumla gurur duyuyorum. Oğlumun bundan sonraki eğitim hayatında da desteğimizi esirgemeyeceğiz. Oğlum Osman’ın hedefindeki okullarda en iyi eğitimleri alması için çabalayacağız. Umarım bundan sonraki eğitim hayatında da çok başarılı bir öğrenci olur. Bizi gururlandırmaya devam eder. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Editör: Pervasız Web