Hıdırlık Mesire Alanı’nda düzenlenen Sünnet Şölenine; AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel, Belediye Başkanı Salih Akkaya, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, kurum müdürleri ile sünnet olan çocuklar ve ailelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Akşehir Belediyesi Mehter Takımı gösterisi ile başlayan programda, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duanın ardından açılış konuşmasını yapan Başkan Akkaya; “Yavrularımız erkekliğe ilk adımlarını atmış oldular. Biz de onların küçük düğününü yapmış olduk. Cenab-ı Allah ailelerine mürüvvetlerini görmeyi nasip etsin.” dedi.

Kaymakam Özel de konuşmasında; “Anne ve babalar heyecanlıysa çocukları çok heyecanlıdırlar, bunu buradan görebiliyoruz. Hepinize hayırlı uğurlu olsun. Çocuklarımıza, gençlerimize geri kalan ömürlerinde mutlu, huzurlu, sıhhatli hayatlar diliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Kapanış konuşmasını yapan Konya Milletvekili Orhan Erdem de sünnet olan çocuklarla anne babaların heyecanına ortak olmaya geldiğini belirterek Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya Bey ve ekibine teşekkür etti.

Akşehir Belediyesi’nin hediyesi olan futbol topları, konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından sünnet çocuklarına verildi. Sünnet çocukları ve ailelerinin müzik eşliğinde gönüllerince eğlendikleri şölende; misafirlere yemek, çocuklara patlamış mısır ve pamuk şeker ikramında bulunuldu, rüzgar gülü ve balon dağıtıldı.