Edinilen bilgiye göre; Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri, istihbari çalışmalar kapsamında Bolu plakalı bir aracı durdurdu. Araçta bulunan S.A., M.G. ve T.A. isimli 3 şüpheli gözaltına alınırken üzerlerinde ve araçta yapılan aramada bir miktar LSD uyuşturucu madde ele geçirildi.

Soruşturmayı derinleştiren narkotik ekibi, şüphelilere uyuşturucu maddeyi G.E. isimli şüphelinin sattığını tespit etti. Şüphelinin adresini belirleyen Narkotik ekibi, Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan aldığı arama kararı ile belirlenen adreste yaptığı aramada G.E.’yi evde kıskıvrak yakalarken bir miktar LSD uyuşturucu madde ve uyuşturucu madde kullanma aparatı ile 1 av tüfeği ve 22 av fişeği ele geçirerek el koydu.

Narkotik Suçlarla Mücadele Büroya getirilen ve haklarında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak” suçundan işlem yapılan şüpheliler S.A., M.G. ve T.A. serbest bırakılırken uyuşturucu satıcısı olduğu belirlenen şüpheli G.E. hakkında ise “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak ve Uyuşturucu Madde Ticareti ile 6136 sayılı Kanun’a Muhalefet” suçlarından işlem yapıldı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan G.E., Savcılık sorgusunun ardından sevk edildiği Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanarak Akşehir Cezaevi’ne gönderildi.