Kaldığımız yerden ilk işimiz, önceki belediye başkanlığımız döneminde yaptığımız gibi Allah’ın dilsiz kulları başıboş sokak hayvanlarını toplayarak barınakta yıllık iç, dış parazit aşıları ve kuduz aşılarının yıllık tekrarlarını uygulamak olacaktır diyen CHP Akşehir Belediye Başkan adayı Dr. A. Nuri Köksal;

“Ardından hayvanlar cinsiyet, yaş ve cins gruplarına ayrılarak Akşehirli veterinerlerimiz ve Selçuk Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğrencileri ile hızlıca kısırlaştırma operasyonları yapılacaktır.

Belediye ekiplerimiz, her gün lokanta, aşevi, yurt vb. yerlerden yiyecek artıklarını toplayarak hayvanların protein esaslı sağlıklı beslenmeleri sağlayacak, zaman içerisinde toplanan gıda artıkları hazır mamaya dönüştürülecektir. Sonrasında, yerleşim yerlerinden uzaktaki belirli noktalara mamamatik kurulacak ve beslenme noktaları oluşturulacaktır.

Siteler ve şahıslar özendirilecek; mama ve maddi destek sağlanarak hayvan sahiplendirilmesi teşvik edilecektir. Kurulacak olan evcil hayvan parkında hayvan severlerimiz ile dostları özgürce zaman geçirecek. Bu aşamalarda şehrimizdeki hayvan severler; konunun asıl sahibi olarak sürecin içinde olacaklar. Tüm bunların sonucunda iki ay içinde hemşerilerimizin başıboş hayvanlardan kaynaklı sorunlar yaşamasının önüne geçilecek. Can dostlarımız da incitilmeden hem tıbbi bakım ve sağlıklı beslenmeleri yapılmış olacak, hem de doğalarına uygun şekilde yaşamlarını devam ettireceklerdir.”