Polis Haftası ve Polis Günü nedeniyle düzenlenen resmi tören, Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Emniyet Amiri Ufuk Başlık tarafından çelenk sunulmasının ardından kutlamalar kabul edildi.

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan da Atatürk İlkokulu Müdürü Gökhan Altuner, Sınıf Öğretmeni Gül Özyerden ve bir grup 4. Sınıf öğrencisiyle birlikte Yunak İlçe Emniyet Amirliği’ni ziyaret etti. İşcan ve beraberindekiler, Emniyet Amiri Ufuk Başlık ve diğer emniyet görevlilerinin Polis Günlerini kutlarken öğrenciler de önceden hazırlamış oldukları polis temalı şiir ve resimleri polislere hediye ettiler.

Emniyet Amirliği yetkilileri, öğrencileri arabaya bindirerek birlikte devriye gezdiler. Öğrenciler, polis şapkaları giyerek anons ve siren sistemini de kullandılar. Oldukça heyecan duyan ve yaşadıkları ilginç deneyimden dolayı polis ağabeylerine teşekkür eden öğrenciler, daha sonra hizmet binasını gezerek iş ve birimler hakkında bilgi aldılar.

Emniyet Amiri Ufuk Başlık ve polisler, ziyaretleri sebebiyle İşcan ve beraberindekilere teşekkür ederken öğrencileri ikramla uğurladılar.