Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel başkanlığında; Belediye Başkanı Salih Akkaya, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akdemir, İlçe Jandarma Komutanlığı Temsilcisi J.Tğm. Fazlı Muhammed Cavlı, ÖSYM İlçe Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Mucuk, İlçe Nüfus Müdürü Beyzat Ceylan, İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu ve Sınav Organizasyon Koordinatörü Muhammet Altunyaldız’dan oluşan Sınav Koordinasyon Kurulu, sınava ilişkin alınabilecek tedbirleri belirlemek üzere toplandı.

Sınavın güven ve huzur içerisinde gerçekleştirilmesi amacıyla ilgili kurumların görev ve sorumluluklarının görüşüldüğü toplantıda alınan kararlara göre; sınırları belirli sınav binası bahçelerine adaylar ve görevliler dışında hiç kimse alınmayacak, saat 10:15’te başlayacak olan sınav öncesinde, saat 10:00’da sınav binası kapıları kapatılacak.

Maske takma zorunluluğu kaldırılmış olmasına karşın isteyen aday ve görevliler, kimlik kontrolü yapıldıktan sonra maskeleri ile sınav binasına girebilecekler. Covid-19 pozitif durumlarının devam ettiğini sınav günü bina girişinde Sağlık Bakanlığı e-Nabız sisteminden aldığı belge ile belgeleyen adaylar, sınava Yedek Sınav Salonu’nda alınacaklar.