Yunak İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Denetleme Bürosu ve İlçe Emniyet Amirliği Trafik Denetleme Büro Amirliği tarafından, okul servisi sürücülerine eğitim verildi.

Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen eğitime; İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Şube Müdürü Mehmet Ali Keleş, İlçe Jandarma Komutanlığından Mustafa Bayramoğlu ve İlçe Emniyet Amirliği Trafik Denetleme Biriminden Alpaslan Özdemir ile okul servislerinin sürücüleri katıldı.

Eğitimde servis şoförlerine öğretim yılı boyunca uyulması gereken kurallar ve yeni uygulamalar anlatıldı. Daha sonra İlçe Jandarma Komutanlığından Trafik Tim Komutanı Mustafa Bayramoğlu ve İlçe Emniyet Amirliği Trafik Denetleme Biriminden Alpaslan Özdemir, sunum eşliğinde servis sürücülerine yönelik bilgilendirmelerde bulundular.

Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ali Keleş; eğitim öğretim yılının başlamasıyla okul servislerinin de öğrenci taşıma faaliyetlerine başladığını, eğitim öğretim yılı boyunca okul servis şoförlerinde güvenli sürücülük farkındalığının arttırılmasına yönelik eğitim ve bilgilendirme yaptıklarını ifade etti.

Eğitimlerde, trafik eğitiminin yanı sıra genel güvenlik konularında da bilgilendirmede bulunduklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan da; “Genel trafik eğitimi vererek uymaları gereken kuralları anlattığımız şoförlerimizle, genel güvenlik ve 112 Acil Çağrı Merkezinin önemini de paylaştık. İşbirliği içinde güzel bir eğitim öğretim yılı geçirmeyi planlıyoruz. Tüm öğrencilerimizin ve şoförlerimizin, başarılı ve kazasız bir yıl geçirmelerini diliyorum” dedi.

Eğitim semineri; sorulan soruların cevaplanması, görüş ve önerilerin dile getirilmesinin ardından sona erdi.