Burada düzenlenen programa; Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel, Akşehir Garnizon Komutanı Vekili Yarbay İbrahim Polat, Akşehir Belediye Başkanı Ahmet Nuri Köksal, kamu kurum müdürleri STK ve siyasi parti temsilcileri ve muhtarlar ile vatandaşlar katıldı.

Günün anlamı ile ilgili konuşmayı yapan Akşehir Müze Müdürü Sevcan Çavdar "Dünya kültür mirasının korunması ve Müzeciliğin tanıtılması amacıyla UNESCO tarafından tüm dünyada 18 Mayıs "Müzeler Günü" olarak kutlanmaktadır. ICOM Milletler arası Müzeler Konseyince 2024 yılı için ana tema "Müzelerde Eğitim ve Araştırma" olarak belirlenmiştir.

Bizler de bu yıl etkinliklerimizi bu tema çerçevesinde, ilçe milli eğitim müdürlüğümüz, Selçuk üniversitesi Akşehir meslek yüksek okulu, kolluk kuvvetlerimiz, muhtarlarımız ile halkı bilinçlendirmeye yönelik eğitim çalışmalarımızla gerçekleştireceğiz.” dedi.

Müze Müdür Çavdarın konuşmasının ardından Ressam Revasiye Şen Aloğlu'nun iz Bırakanlar adlı kişisel resim sergisinin açılışı protokol tarafından yapıldı. Açılışın ardından sergiyi gezen katılımcılar, Talay Doğan'ın ney dinletisi ile program sona erdi.

D S C 0054-1

Editör: Pervasız Web