65’inci Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği’nin ikinci gününde; birçok kültürel ve sanatsal etkinliğe sahne olacak.

Bugünün programına göre; saat 10:30’da Karikatürcüler Derneği tarafından Akşehir Kültür Merkezinde Atölye çalışmaları gerçekleşecek.

Çocuk Tiyatrosu

Çocuk oyunu “Rumi ve Yaşlı Aslan”, adlı oyun Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde, saat 11:00 ve 14:00’de olmak üzere 2 seans halinde sahnelenecek.

Atölye çalışmaları kapsamında: 11:30’da Tarihi Kilise bahçesinde Resim çalıştayı ve saat 13:00’de parmak kukla atölyesi, bez çanta boyama, mask, oyuncaklı şeffaf sabun ve ahşap boyama çalışmaları, 13:00’de Nasreddin Hoca Kütüphanesinde ‘Burcu totan düşleyen çocuklar atölyesi’ çalışması, 13:00’de Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde drama çalışmaları yapılacak.

Halk Oyunları Gösterileri

Yerli ve yabancı halk dansları grupları; saat 15:30’da Çınaraltı Cami Meydanı ve 19:30’da Cumhuriyet Meydanı’nda sergileyecekleri halk oyunları ile bu yıl da şenliğe renk katacak.

17:00-19:00 saatleri arasında Nasreddin Hoca Mizah yolu Çınaraltı Cami Meydanında Nasreddin Hoca ile birgün, 18:30’da Cumhuriyet Meydanında Didem Zeybek Masterclass Zumba.

Akşehir Kültür Merkezinde saat 21:00’de Ahmet Çuhacı şarkıları programında Semih Taytak’tan Arasta belgeseli gösterimi, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Ahmet Nuri Köksal’dan şiir dinletisinin ardından programa katılacak olan konuk sanatçılar, Melihat Gülses, Çoşkun Demir, Şehabettin Genç, Hacer Yıldırım ve Grup Dünyanın Ortası sahne alacak ardından Ahmet Çuhacı anısına şiir sergisinin açılışı gerçekleşecek.

Saat 20:00’de Cumhuriyet Meydanında Garadüzen konseri ve saat: 20:00’de ise sunumunu Ceyhun Fersoy’un yapacağı Açık Hava Tiyatrosunda GAZAPİZM sahne alarak Akşehirlilerle buluşacak.

Konserin bitimiye birlikte Hollanda-Türkiye EURO 2024 çeyrek final karşılaşması topluca izlenecek.

Editör: Pervasız Web