Konser boyunca hayranlarını yerlerinde oturtmayan sanatçıya, konser alanını dolduran binlerce kişi neredeyse tüm şarkılarında eşlik etti. Sahne arkasındaki led ekranda da geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz sanatçı Özkan Uğur’un fotoğrafıyla birlikte “Özkan Uğur’u saygı ve rahmetle anıyoruz” yazısı paylaşıldı. Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, konserin sonunda ünlü sanatçıya plaket takdim etti. 

Sahne adı SEMİCENK olan sevilen sanatçı Cenk Baş, konserden önce bir Akşehir gezisi yaparken kendisine eşlik eden Başkan Akkaya ile birlikte Nasreddin Hoca Türbesi’ni ziyaret etti. Sanatçı, türbe önündeki “Dünyanın Ortası Burasıdır” yazılı platforma çıkarak poz verdi.

Daha sonra Nasreddin Hoca Evi’ni ziyaret eden sanatçı, buradaki hiperrealistik silikon Nasreddin Hoca heykelleri ile canlandırılan Nasreddin Hoca fıkralarına dair Başkan Akkaya’dan bilgi aldı, ardından da tarihi kilisede şenlik kapsamında açılan resim ve fotoğraf sergisini gezdi.

Akşehir’de, Nasreddin Hoca’nın kentinde bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirten sanatçı; “Akşehir çok güzel. Belediye başkanımızla gezdik, tarihi yerleri gördük. Kendisi Akşehir’in tarihiyle, yapılarıyla ilgili birçok bilgi verdi. Nasreddin Hoca’nın fıkralarını, hikayelerini dinledik, çok keyif aldık. Çok teşekkür ediyoruz. Akşamki konserimiz için de çok heyecanlıyım. Bir an önce seyircimizle kavuşmak istiyorum, inşallah keyifli bir akşam geçireceğimizi düşünüyorum.” diye konuştu.

Akşehir Belediye Başkanı Akkaya da Nasreddin Hoca Şenliği’nin yoğun bir tempoyla devam ettiğini belirterek; “Bugün çok kıymetli bir konuğumuz var. Konser öncesi kısa bir Akşehir turu yaptık. Akşehir’de şenliğimiz dolu dolu geçiyor. Halkımız, gençlerimiz ilgi duydukça bizler de daha da coşarak onlara daha güzel programlar hazırlama noktasında kendimizi mecbur hissediyoruz.” dedi.