Proje kapsamında 300 öğrencinin katıldığı Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve Milli mücadeleyi anlatan on hazırlık çalışması yapıldı. Daha sonra ‘Cumhuriyet'in 100.yılında Selçukludan Ata'sına Mektup’ adlı eser ortaya kondu. Bu eser 81 ili dolaşan valize yerleştirilerek sıradaki okula gönderildi. Proje kapsamında hazırlanan ürünler 18 Mart 2024 tarihinde Ankara Ticaret Odası Meclis salonunda sergilendi. Serginin açılışını Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin gerçekleştirdi. Ankara Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, ATO Başkanı Gürsel Baran ve Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in konuşmalarının ardından sergi salonundaki 81 ilden gelen ürünler incelendi.

Projedeki tüm öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla Anıtkabir'de resmi tören gerçekleşti. Dr. Ufuk Ege Anaokulu Müdürü Ülkü Büşra Ülkü Akın'ın Atatürk'ün mozolesine çelenk koyması ve Anıtkabir özel defterini imzalamasının ardından tören sona erdi.

Selçuklu Şehit Yunus Ertürk Anadolu Lisesi 16 kişiyle sergiye katıldı ve ürünlerini sergiledi. Bu anlamlı proje vesilesiyle "18 Mart Çanakkale   Zaferi ve Şehitleri Anma " gününde Ankara'da bulunmak öğrenci ve öğretmenler için eşsiz bir deneyim oldu.