Şehrimiz sanayi esnaflarından Hikmet Erdoğan’ın oğlu olan Selçuk Erdoğan, Ümit Milli Takım Yardımcı Antrenörlüğü ve aynı zamanda U18 Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevlerine getirildi. Selçuklu Lisesi’nde eğitim görürken Beden Eğitimi Öğretmeni Varol Türkoğlu’nun yönlendirmesiyle Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’ni tercih eden ve okulunu dereceyle bitiren Erdoğan; Antrenman Bilimleri alanında Doktora ve İspanyol ekip Atletico Madrid’in Teknik Direktörü Diego Simeone’nin yanında staj yapmıştı.

Teknik Direktör Samet Aybaba’nın yardımcısı olarak 8 sezon Süper Lig’de görev yapan Selçuk Erdoğan; Birinci Lig’de Ünal Karaman’ın 1 sezon yardımcılığını ve 1 sezon da Bursaspor Sportif Direktörlüğünü üstlenmiş, sezon başında kulüplerden gelen teklifleri ise milli formaya hizmet etmek istediği gerekçesiyle kabul etmemişti.

Futbol Antrenörü olan kardeşi Emre Erdoğan 2020-2022 Sezonlarında U15, U16, U17, U18 Milli Takımlarında Yardımcı Antrenör olarak görev yapan Selçuk Erdoğan, Ümit Milli Takım Yardımcı Antrenörü ve U18 Milli Takım Teknik Direktörü olarak Türk futboluna hizmet etmeye devam edecek.