Duyuruya göre; şeker alım talebinde bulunacak firmaların, Şeker Talep Formu ve Taahhütname ile yapacakları başvurular fabrika tarafından değerlendirilerek firmalara randevu verilecek. Fabrika sisteminde daha önceden kapasite raporu bulunan firmaların rapor göndermelerine gerek olmayacak.

Fabrikanın 1-30 Kasım 2022 tarihleri arası satış kotasının günlük 60 ton ile sınırlı olduğu belirtilen açıklamaya göre; randevular, kapasite raporlarına göre aylık şeker tüketimleri göz önünde tutularak ve 52 ton ve üzeri için en fazla 13 ton, 2-51 ton arası için aylık tüketim miktarının yüzde 25’i, 1 ton ve altı için ise 500 kg olarak tahsis edilecek.

Şeker satışı sırasındaki cari satış fiyatı geçerli olup her türlü fiyat değişikliği, bedel olarak firmaya yansıtılacak. Fatura kesildiği gün geçerli olan fiyat dikkate alınacak. Randevusu onaylanan firmanın, randevu tarihinden en geç 2 iş günü öncesinde şeker bedelini fabrika hesaplarına yatırması, randevu verilen firma veya gerçek kişilik ile parayı yatıran hesap sahiplerinin de aynı olmaları gerekiyor.

Şeker alımını yapan firmalar, alım tarihi üzerinden 30 gün geçmedikçe ikinci kez alım yapamayacaklar. Bir sonraki randevular, fabrikamızın yükleme kotası ve devam eden sıra göz önüne alınarak otomatik olarak verilecek.