İsmail Afşar, Pervasız’ın Yazı İşleri Müdürü Bayram Uygun’a seçim süreci, çalışmaları ve sonuçları hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Demokrasinin güzelliklerinden olan Yerel Seçim sürecini tamamlamış bulunmaktayız. Sonuçların tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Hizmetine talip olduğum cennet Akşehir’imizde, seçim çalışmalarımız boyunca; gönüllere dokunmaya, kalp kırmamaya ve nezaket dilini kullanmaya özen gösterdim. Sizlerin de şahsıma gösterdiğiniz destek ve güven için minnettarım. Her birinizin katkısıyla yürüttüğümüz seçim çalışması dönemi, demokratik bir sürecin en güzel örneği oldu. Bu vesile ile gece gündüz demeden attığım her adımda yanımda olan, kıymetli fikirleri ve emekleriyle destek veren tüm ekip arkadaşlarıma gösterdikleri fedakarlıktan dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Süreç içerisinde defalarca, fıtratım gereği hizmet insanı olduğumu beyan etmiştim. Seçim sonucu her ne olursa olsun, Akşehir’e sevgim bâkidir. Bu şehre hizmet yolunda yapılacak her projenin, her çalışmanın seve seve gönüllüsü olacağımın bilinmesini isterim. Tüm kalbimle saygı duyduğum millet iradesinin tecellisinde, oy veren ya da vermeyen siz değerli halkıma beni bağrınıza bastığınız, gösterdiğiniz güler yüz ve samimi karşılamalar için yürekten teşekkür ediyorum.”