İlçe Başkanı Fatih Köle; teveccühünü iktidardan yana gösteren seçmene saygı duyduklarını, muhalefete oy verenlere de teşekkür ettiklerini belirttiği açıklamasında, özetle şu ifadelere yer verdi:

“Sizlere seçimlerden sonra olacakları anlatmaya çalışsak da başarılı olamadığımızı düşünüyorum. İşte o anlatmaya çalıştıklarımızı ülke olarak yaşamaya başladık. Dolar ve Euro’nun artmasıyla birlikte birçok şeye gelen zamların üzerine, artış devam ettiğinde en ucuz ekmeğe bile gelecek zamları beklemeye koyulduk. Yunak’ta birkaç gün önce ekmeğe yapılan yüzde 20’lik zam da bunun habercisi değil mi? Seçim sonrasından bugüne kadar; tütün ürünleri ile şeker, çay vb. halkın zorunlu ihtiyacı olan maddelere yapılan zamlardan söz etmeme gerek bile yok.     

Sevgili hemşehrilerimiz; şimdi bir de Gelecek Partisi Akşehir İlçe Başkanlığı olarak, muhalefetin imza attığı büyük bir başarıya değinmek isterim. Haziran ayında son kez verilecek olan Türkiye Aile Desteği Yardımlarının, sosyal medya üzerinden yapılan yoğun baskı sonucu enflasyon oranında zamlanarak uzatıldığının haberini, aile desteği alan yurttaşlarımıza duyurmayı bir borç biliriz.     

Halkımız için çalışmaya, halk için çabalamaya devam edeceğiz. Bir yıldan az bir süre kalan belediye seçimlerini sizlerin oyları ile alarak yeni ve güzel bir Akşehir için projelerimizi bir bir uygulayıp daha güzel günlere koşacağız. Her şey Akşehir için, her şey siz Akşehirliler için.”