Hüseyin Sarı, “10.03.2024 tarihinde Bölgesel Amatör Lig’te deplasmanda karşılaştığımız Adana 5 Ocak Futbol Kulübü – Akşehir Spor müsabakasında, AFDK, rakibimizin 2023 – 2024 Sezonu Bölgesel Amatör Lig Statüsü’nün 4/2. maddesinde belirtilen futbolcu uygunluğuna ilişkin hükmü ihlal etmesi nedeniyle Futbol Müsabaka Talimatı madde 22/d uyarınca 3-0 hükmen mağlubiyet cezası verilmesini kararlaştırdı ve 3 puanı hak eden tarafın Akşehirspor olduğunu açıkladı.

Öte yandan, TFF Futbol Disiplin Talimatının 88/1 maddesi gereğince Amatör Futbol Disiplin Kurulu kararlarına karşı tebliğ tarihinden itibaren 7 (Yedi) gün içerisinde tarafların Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu nezdinde itiraz hakkı bulunuyor.

İlgili statüden de anlaşılacağı gibi, taraflardan birinin Tahkim Kuruluma başvurması durumunda son karar mercii olan tahkim kararının beklenmesi gerekiyor. Başvurulmaması durumunda AFDK’nın kararı kesinleşmiş olacak ve 3 puan Akşehirspor’un hanesine yazılacaktır.

Bölgesel Amatör Lig Statüsü bu kadar açık ve net iken, İYİ Parti İlçe Başkanı Ali Dağhan’ın sosyal medya hesabından paylaştığı, “Akşehir  Spor’a 3 Puani Tekrar Yazdıran Başkanımız  İsmail  Afşar  Beye Bir Akşehir' li Olarak  Teşekkür Ederim.  Daha Şimdiden  Başladı  Aksehir'e  Hizmet.”

Öncelikle bu ihlal teknik direktörümüz Cenap Taner tarafından şahsıma bildirilmiş ve yasal süresi içinde Akşehirspor Yönetim Kurulu olarak AFDK’ya itiraz dilekçemiz verilmiştir. Biz bu durumu sessiz yürütürken, Pervasız Gazetesi yine tecrübesini göstererek durumu tespit etmiş ve yayınlayarak kamuoyunu bilgilendirerek her zamanki gibi doğru, dürüst ve objektif bir yayın anlayışı göstermiştir. 

Ayrıca, 2023 – 2024 Sezonu Bölgesel Amatör Lig Statüsü ve Madde-4’ün 2. Fıkrası da ortada olduğuna göre AFDK’ya dışarıdan bir müdahale mümkün değildir. AFDK rakibimizin de savunmasını alarak kuralı işletmiş ve bir karar vermiştir.

Sayın Ali Dağhan’a sormak isteriz; İyi Parti Akşehir Belediye Başkan Adayınız İsmail Afşar bu açıkladıklarımızın dışında ne gibi bir müdahalede bulunmuşta biz 3 puan almışız, sormak isteriz.

Lütfen Akşehirspor’umuz üzerinden siyaset yapmayalım ve her şartta desteklemeye devam edelim. 3 PUAN HAKKIMIZDI VE ALDIK, O KADAR! Lider ile aramızdaki puan farkı 3’e düşmüşken siyasetçilerimizden tek ricamız olmayanı değil, gerçekleri dile getirmeleridir.

Şimdi AKŞEHİRSPOR’A, HEP DESTEK TAM DESTEK zamanıdır…” dedi.