Ömeranlıspor ile deplasmanda 2-2 berabere kalarak ligin bitimine 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Akşehirspor’u taraftarlar ilçe girişinde meşale ve konvoyla karşıladı. Büyük coşkunun yaşandığı şampiyonluk kutlamasında konuşan genç teknik adam Bekir Mehtap, duygularını şu ifadelerle paylaştı:

“Sezon hazırlıklarına başladığımız Ağustos ayından beri çok zorlu bir çalışma sürecinin içerisine girdik. Lig periyodunda oyuncularım, her maç performanslarını artırarak sahaya yansıtmasını bildiler. Bugün namağlup şampiyon olmanın haklı bir gururunu yaşıyoruz. Hikayesi ve mücadelesi bakımından son derece anlamlı bir zafer yaşadığımıza inanıyorum.

Gecemizi gündüzümüze katarak çok çalıştık, çok istedik. Ben ve oyuncularım; günlerce tesislerde, ailelerimizden uzak, tek bir hedef için uğraş verdik. Açıkçası şampiyonluğu sonuna kadar hak etmiştik. Akşehir ve Akşehirspor, köklü bir yapıya sahip, üst ligleri hak eden bir şehir ve bir takım. Bu güzide kulüpte namağlup şampiyon olarak tarihe bir iz bırakabildiysek ne mutlu bize. Koca bir şehir bu şampiyonluk için kenetlenmiş ve seferber olmuştu. Gelinen noktada camiamızın yüzünü güldürmenin coşkusunu yaşıyoruz.

Sezon başından beri tüm konsantrasyonumuzu tek bir hedefe yönelttik; o da şampiyonluktu. Allah bizleri mahcup etmedi. Belediye Başkanımız, yönetimimiz ve taraftarlarımıza da zirve yürüyüşünde bizleri yalnız bırakmadıkları için çok teşekkür ediyorum.”