Mahalleler arasındaki dostluğu güçlendirmeyi ve motivasyonu artırmayı amaçlayan turnuva Cankurtaran Mahallesi ile Doğrugöz Mahallesi arasındaki heyecanlı futbol maçıyla başladı. Bu karşılaşmayı 6-4'le kazanan Cankurtaran Mahallesi, turnuvaya hızlı bir başlangıç yaptı.

Finalde Altuntaş Mahallesi ile Çay Mahallesi arasındaki mücadele ise nefes kesen anlara sahne oldu. Normal süresi 2-2 beraberlikle tamamlanan maçın ardından yapılan penaltı atışlarıyla Çay Mahallesi, 9-8'lik skorla turnuvanın şampiyonu oldu.

Şipitin Çıksın 7. Kültür ve Spor Şenliği'nin final turnuvasına Akşehir Kaymakamı Dr. Mehmet Özel, Akşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Kanyılmaz, Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Öncel, Akşehir İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Eyüp Yılmaz, siyasi parti temsilcileri ve birçok taraftar katıldı.

Katılımcı mahalle takımları, etkinliğin olumlu etkilerini vurgulayarak, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya'ya ve destek veren diğer kurumlara teşekkür etti. Final maçının ardından protokol üyeleri, dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını takdim etti ve günün anısına bir hatıra fotoğrafı çektirildi.