Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu’nun da katılım sağladığı toplantıda; deprem bölgesinden gelen 8 ve 12. sınıf öğrencilerinin sınavlara hazırlık süreciyle ilgili hazırlık çalışmalar masaya yatırıldı.

Öğrencilerin, nakil oldukları okullarda halihazırda devam eden ve kaldıkları yurtlardaki sınıflarda yeni açılacak olan Destekleme Yetiştirme Kurslarına katılımlarının önemine dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürü Yiğit; “Bizim Okulumuz” projesi kapsamında uygulanacak TYT ve LGS İzleme ve Değerlendirme uygulamalarına katılımlarının sağlanmasını, her türlü materyal desteğinin verilmesini ve rehberlik yapılmasını istedi.

Yapılan değerlendirmeler doğrultusunda; depremzede öğrencilerle gönüllülük esasına göre her yönüyle ilgilenebilecek olan öğretmenlerin eşleştirilmesi ve yurtlarda kalan depremzede öğrencilerin, akşam saatlerinde öğretmenler eşliğinde etüde alınması yönünde planlamalar yapılacak.

Murat Yiğit, depremler sonrasında büyük fedakarlık gösteren ve her türlü gönüllü çalışmaya katılanlara da teşekkür etti.