Yunak Belediye Meclisi’nin Büyük Birlik Partili üyeleri Ali Ergün, Ömer Uzşen, İsmail Dağdeviren ve İbrahim Hilmi Akgöz’e rozetlerinin takıldığı törende; İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Yunak İlçe Başkanı Ali Köker ve ASKİ Yönetim Kurulu Üyesi Osman Fedai de hazır bulundu. Konu ile ilgili bir açıklamada bulunan Belediye Meclis Üyesi Ömer Uzşen, yaşanan süreci şu cümlelerle aktardı:

“Yaklaşık 3-4 ay önce, İYİ Parti Akşehir Kurucu İlçe Başkanı Osman Fedai bizimle irtibata geçerek partisine davet etti. Bundan sonra sürekli istişare içinde olduk. Değerli ilçe başkanımız ile bir araya gelerek Ankara’da Osman Fedai’yi ziyaret ettik, oradan İYİ Parti Genel Merkezimize geçerek Genel Başkanımız Meral Akşener’in bizleri kabulü ile rozetlerimizi taktık. Burada olmaktan çok mutluyuz. Bundan sonraki süreçte İYİ Parti’nin iktidara gelmesi için uğraş vereceğiz. Bizi kabul buyuran Genel Başkanımıza sonsuz teşekkür ederiz.”

Katılımda etkin rol oynayan Osman Fedai, tören sonrasında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e, Nasreddin Hoca’nın tersine çalışan saatini hediye etti.