Kamuoyu oluşturmada, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamada, ülkemizde hak ve sorumluluk bilincinin güçlenmesinde, demokrasi kültürünün gelişmesinde, sağlıklı bir toplum düzeninin oluşmasında gazetecilerin rolü büyüktür.

26 Kasım 2004 tarihinde vefat eden, gazetemizin kurucusu merhum Ahmet ŞENER, Türk basınının duayenlerinden ve yerel basının öncülerinden birisiydi. Teknolojinin yaygın olmadığı, günümüze nazaran zor şartların olduğu 1950’li yıllarda kalıcı ve etkili bir gazete kurma hayalini gerçekleştirmenin gururunu tüm yaşamı boyunca taşımıştı. Basım ve basın faaliyetinin tarih boyunca kullandığı teknik malzeme ne olursa olsun basını etkin bir iletişim aracına dönüştüren tek malzemenin insan olduğuna inanırdı. Akşehir insanını ve Akşehir’in kalkınmasını çok önemserdi. Gazetede yazan her bir yazarın yazılarını ciddiye alır, düzeltme yapılacak yer varsa uyarırdı ama asla sansür uygulamazdı.

Türkiye’de ilk BASIN ŞEREF KARTI sahibi gazetecilerden birisiydi. Eli yeni kalem tutmuş genç gazeteciden emeklilere, tüm kalem emekçileri için en fırtınalı günlerde bile güven dolu limandı. Bizler, böyle bir gazetede yazdığımız için çok mutluyuz, çok gururluyuz.

Merhum Ahmet Şener’in kişiliğinin, meslek anlayışının, Akşehir’deki konumunun ve işlevinin önemi her geçen gün daha iyi anlaşılıyor. “Doğrulukta Pervasız” diye başlattığı cesur yayın hayatının, yıllar geçse de aynı şekilde devam edeceğine yürekten inanıyoruz.

Kendi çocuğu gibi büyüttüğü Pervasız Gazetesi’ni, çocukları Afet Hanım ve Ümit Bey ile tüm Akşehirlilere hem bir miras hem de büyük bir emanet olarak bıraktı. Biz Akşehirliler de Pervasız Gazetesi’ne abone olarak ve internet ortamında haberlerini okuyarak destek olabiliriz. Böylelikle Ahmet Şener ustanın emanetine bir nebze de olsa sahip çıkabiliriz.

Adeta bir fabrika gibi; kuruluşundan günümüze onlarca yazara kucağını açan Pervasız Gazetesi’ni 19 Mayıs 1953 gibi anlamlı bir günde yayın hayatına başlatan ve bugünlere gelmesinde büyük emeği geçen Kurucumuz Ahmet Şener'i bugün bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyoruz.        

RUHU ŞAD OLSUN.